id: 2exu9r

Motorcycle

Motorcycle

Kam jūs šodien vāksiet līdzekļus?
*Summa izteikta euro, pamatojoties uz vidējo svērto ziedojumu kursu visās valūtās. Sīkāka informācija pieejama arī vietnē zrzutka.pl.

Apraksts

English version/Polska wersja ponizej👇


I would like to introduce Lesaito. He lives in a Tanzanian village with his wonderful family in a house called Boma. Lesaito is Masai, 30 years old and a wonderful, family person you can always count on. I spent wonderful times with his loving family and I know how difficult life there is. That's why I would like to fulfill at least one of his dreams, which is buying a motorcycle. I know how important it is for him and his family. During my stay, his sister got sick and had to go to a hospital several or even several dozen kilometers away. Then you have to act quickly. Unfortunately you have to borrow a motorcycle from someone, which is not always easy.

For us driving is something natural and easy to reach shops, doctors, etc.

Unfortunately for them, no...

That's why I know how important it is. Let's open our hearts and help make his dream come true. Thank you on behalf of him and his family.

Let's create magic together ❤️ ✨️

Polish version:

Chciałabym przedstawić Lesaito. Mieszka w tanzańskiej wiosce ze swoją cudowną rodziną w domu o nazwie Boma. Lesaito jest Masajem, ma 30 lat i jest wspaniałą, rodzinną osobą, na której zawsze można polegac. Spędziłam wspaniałe chwile z jego kochającą rodziną i wiem, jak trudne jest tam życie. Dlatego chciałabym spełnić choć jedno z jego marzeń, czyli zakup motocyklu. Wiem, jak ważne jest to dla niego i jego rodziny. Podczas mojego pobytu jego siostra zachorowała i musiała jechać do szpitala oddalonego o kilkanascie, a nawet jest to czasem kilkadziesiat kilometrów. Wtedy trzeba działać szybko. Niestety motocykl trzeba od kogoś pożyczyć, co nie zawsze jest łatwe. Dla nas jazda samochodem jest czymś naturalnym i łatwo dostępnym jak dojazd do sklepu, lekarza itp. Niestety dla nich, nie... Dlatego wiem, jakie to ważne. Proszę więc otwórzmy nasze serducha i pomóżmy spełnić jego marzenie. Stwórzmy razem magię ❤️ ✨️ Niech dobro powraca do Was ze zdwojoną siłą! Dziękuje ❤️🙏🙌


Apraksta vēl nav.

Apraksta vēl nav.

Ziedojumi 5

WO
Friend
10 €
JU
Justyna
25 €
MO
Mateusz Ogonowski
15 €
WO
Magdalena
224 €
 
Slēptie dati
10 €

Komentāri

 
2500 rakstzīmes
Zrzutka - Brak zdjęć

Vēl nav komentāru, komentējiet pirmais!