id: 27fszv

Pomôž Lolovi bojovať s nádorom mozgu a staň sa superhrdinom

Pomôž Lolovi bojovať s nádorom mozgu a staň sa superhrdinom

Mitä varten keräät tänään varoja?
*Määrä ilmaistuna euroina perustuu kaikkien valuuttojen painotettuun keskimääräiseen lahjoituskurssiin. Lisätietoja myös osoitteessa zrzutka.pl.

Kuvaus

Rozhodli sme sa túto dobročinnú zbierku nazvať "Lolo hľadá svojich superhrdinov", lebo on je taký náš superhrdina a teraz potrebuje pomôcť on sám…

 

EkmoctG4iqhrbIBv.jpg


Vždy rozdával radosť ľuďom naokolo, búral medzikultúrne bariéry, nášmu druhému psíkovi Phoebe je emočnou oporou. Pre nás je Lolo zdrojom každodenného smiechu, radosti a lásky. Pre mnoho iných psíčkarov je on a naša psia rodina inšpiráciou, čo všetko sa dá so psíkom robiť a ako ho nenechávať doma, ale tráviť spolu kvalitný čas. Lolík s nami okrem iných dobrodružstiev v rámci Európy (na ktoré sa môžete pozrieť na našom Instagrame alebo Facebooku) precestoval na bicykli Severnú a Južnú Ameriku a spoločne sme o tom prednášali v ČR aj na Slovensku. 

 

LDpeuCo0M2cYXJjG.jpg


Lolovi bol pred niekoľkými týždňami bohužiaľ diagnostikovaný mozgový nádor – áno, práve on je v tomto príbehu hlavný zloduch a záporák. Pomedzi záchvaty je to zdravý, akčný a veselý pes a nemá žiadne iné príznaky. Naopak má tonu chuti do života a preto veríme, že nás ešte nechce opustiť a chce zabojovať. Uvedomujeme si, aké obrovské náklady to sú, napriek tomu mu chceme túto šancu dať. On si ju zaslúži.


Budeme veľmi vďační, ak Lolka a nás v tomto boji podporíte a dáte o zbierke vedieť ďalej – vašim kamarátom, priateľom, rodine, či známym. To je okrem príspevku to najviac, čo môžete pre neho v tejto zbierke urobiť. A tiež na neho myslieť a držať mu všetky pazúre.


Buďme spolu s Lolom v tomto nerovnom súboji všetci superhrdinovia a pomôžme mu poraziť zákerného plíživého padúcha.

 

SdeuzM1JKgJptfKb.png


Lolo má 9 rokov, je adoptovaný z osady pri Žiari nad Hronom a je to naše všetko, člen rodiny. Jeho vek na ňom nie je absolútne poznať. Cudzí ľudia sa nás stále pýtajú, či je ešte šteniatko. Pôvodne sa volal Rory, ale vzhľadom na jeho šiši povahu a cestovanie po svete mu nakoniec prischlo Lolo 😁. Spolu s jeho psou „sestrou“ Phoebe je asi najscestovanejší pes v SR a ČR. Je veľký kamarát so všetkým a všetkými, pokiaľ nemá loptičku, tam totiž všetka sranda končí, priatelia… Jedlo, iné psy, ľudia či rodina – loptička má prednosť!

 

unhWexoVu8ArL5GD.jpg


Život si ale nevyberá a 8. januára sme sa bohužiaľ v noci prebudili na to, ako ním lomcujú kŕče. Epileptický záchvat typu grand mal, celotelové záškuby, pena z papuľky, neprítomný výraz. Peklo, ktoré trvalo skoro 2 minúty a obraz, ktorý neprajeme vidieť žiadnemu psiemu rodičovi. Po záchvate zmätenosť a Lolove vydesené oči, že čo sa to práve do pekla stalo. Tento scenár sa v nasledujúcich dvoch dňoch opakoval ešte 4×. Vyšetrenie krvi u veterinára v Španielsku a klinické vyšetrenie bez nálezu. Čo najskôr sme mu zariadili neurológa a magnetickú rezonanciu v Madride a verdikt znel: NÁDOR NA MOZGU, pravdepodobne gliom. Kvôli svojej polohe neoperovateľný. Nasadili mu lieky, ale upozornili nás, že na nádory antiepileptiká nemusia tak dobre fungovať. Hneď sme sa pustili do práce a začali riešiť, aké máme ďalšie možnosti. Ožarovanie (rádioterapia) nie je vo veterinárnej medicíne až tak bežné, v Čechách ani na Slovensku sa nerobí, ale podarilo sa nám zistiť, že je možné vo Viedni na Veterinárnej univerzite. Sadli sme do Panča – našej dodávky a 3 dni cestovali do Viedne. Onkologička nám vysvetlila, že Lolov nález má dobrú šancu, aby bolo ožarovanie úspešné, navyše sa vzhľadom k veľkosti dá použiť vysoko presná metóda stereotaktickej rádioterapie, ktorá má menej nežiadúcich účinkov ako tá klasická, trvá kratšie a to pre Lolka znamená menej rizík z opakovanej anestézie. Lolo má za sebou vyšetrenie vo Viedni, plánovacie CT a rezonanciu, podľa ktorých ho budú ožarovať. Po nejakom období bez epileptických záchvatov sa objavili znovu a dostal ďalšie antiepileptiká na ich kontrolu. Na konci januára absolvoval stereotaktické ožarovanie, kedy v 3 sedeniach dostal dávku potrebnú k dosiahnutiu čo najlepšieho výsledku. Teraz nám zostáva už len čakať a veriť, že sa nádor zmenší/zastaví jeho rast.


Uvedená cieľová suma odpovedá nákladom za doterajšiu liečbu Lolkovho mozgového nádoru (všetky vyšetrenia, konzultácie aj samotná radioterapia). Veterinárna univerzita vo Viedni je renomovaným pracoviskom, kde majú s liečbou takýchto stavov skúsenosti a my do nich vkladáme veľké nádeje. Bohužiaľ, ako môžete vidieť, je táto terapia veľmi nákladná a tak vám budeme veľmi vďační, ak nám pomôžete. Navyše tu liečba nekončí, lieky, kontroly, prípadne ďalšia magnetická rezonancia alebo aj samotná rádioterapia. Každý príspevok sa počíta!

V prípade výrazného prekročenia cieľovej čiastky nami nevyužité financie prepošleme psím kamošom bojujúcim podobne ako Lolo.


ĎAKUJEME!


0RlxUMpIR3VUsSB9.jpg 

 

Kuvausta ei ole vielä tehty.

Kuvausta ei ole vielä tehty.

Sijainti

Kukaan ei ole vielä luonut rahalaatikkoa tälle varainkeräykselle. Sinun rahakirstusi voi olla ensimmäinen!

Lahjoitukset 58

AP
Andrea Pernicova
10 €
MD
Margaret Dunn
50 €
KG
Karin Gygax
20 €
HM
Hana Masopustová
10 €
NE
Nevludovi
20 €
HA
havohravo
250 €
BI
Bine
100 €
HK
Hana Klimšová
38 €
MA
Maka
15 €
JS
Jana Sabik
20 €
Katso lisää

Kommentit 5

 
2500 merkit
 • Tomáš Smejkal

  Hi all! We'd like to thank you for your support, you haven't left us in this s**t alone. Little update: Lolo is well, he's staying on antiepileptic drugs but we're slowly weaning him off corticosteroids and hopefully next week he'll be off them completely. His next check up is in summer, altogether with neurology and MRI and we're hopeful the villain in his brain will be gone. Have lovely days!

 • Tomáš Smejkal

  Ahojte! Chceme vám pekne poďakovať za podporu, že ste nás podržali a prispeli na Lolka. Krátky update: Lolo sa má dobre, zostáva síce na antiepileptikách, ale kortikoidy pomaly vysadzujeme a dúfame, že budúci týždeň sa ich už zbaví. Kontrolu spojenú s ďalšou rezonanciou bude mať v lete a my veľmi dúfame, že ožarovanie zabralo a ten hnus rakovinový tam nebude. Majte krásne dni!

 • HM
  Hana Masopustová

  Držím všechny palce a tlapky 🥹🐾💖

  10 €
 • TT
  Trevor Tay

  Love from Eleanor and Ruby.

  piilotettu